Akıllı Çocuk Anaokulu

Uzman Pedagog Nilüfer Evgin yönetimindeki Akıllı Çocuk Anaokulu ; Gardner’ın Çoklu Zeka Kuramı ile birlikte Montessori ve etkin öğrenme yöntemi High Scope tekniklerini sentezleyerek çocuk zekasını 8 farklı alanda geliştirmeyi hedeflemiştir. Böylece okul öncesinde başlayan ve çocukların kendilerini keşfedebilecekleri zengin bir öğrenme ortamı oluşturulmuştur.

Akıllı Çocuk Anaokulu eğitim programının amacı, çocuklarımızın fiziksel,zihinsel, sosyal ve ruhsal gelişimlerine yardımcı olarak, yeteneklerini en iyi şekilde kullanmalarına yönelik beceriler geliştirmelerini ve bu becerileri ile başardıklarından mutluluk duymalarını sağlamak için onları yönlendirmektir.

İzmir Narlıdere İlçesi Huzur Mahallesinde bulunan Özel Akıllı Çocuk Anaokulu, 750 m2 kapalı alanlı, 500 m2 çimle kaplı bahçeli, özel olarak anaokulu olarak projelendirilip yapılmış, 2 katlı müstakil anaokulu dur. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak çalışan ve 3-6 yaş çocuklarının kabul edildiği anaokulumuz İzmir’in seçkin ve en güzel anaokuludur.
Okulumuz; uzman ve deneyimli personel kadrosuyla hizmet vermektedir.
Akıllı Çocuk Anaokulu öğrencileri, bilgiyi ezbere dayalı olarak değil, araştırarak, sorgulayarak, yaparak ve yaşayarak edinirler.

Çocuklar, öz disiplini ve benlik saygısı gelişmiş, toplumda birey olarak yer aldığının farkında olan, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, gelenek ve göreneklerimize karşı duyarlı, doğayı koruyan ve Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bireyler olmak üzere eğitim alırlar.
Akıllı Çocuk Anaokulu, okulöncesi eğitimde yeni gelişmeleri takip ederken, sadece çocuklarımıza değil yetişkinlere de günümüz toplumsal ve eğitim koşullarına uygun bilgi vererek, her açıdan ülkemizin en iyi ve diğer benzer kurumlara liderlik edebilecek okullarından biri olmayı hedef edinmiştir.

Akıllı Çocuk Anaokulu İrtibat Yetkilisi